Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
09 лютого 2018 року керівник апарату Цимбал Н.В. прийняла участь у навчанні для працівників судової системи в рамках грантового проекту «Запровадження інформаційних технологій в судочинстві та заповнення інформаційних прогалин у співпраці судових систем та суспільства», яке було проведено за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку ( USAID) на базі Київського районного суду міста Одеси.
До заходу долучилися представники: Київської, Чернігівської, Житомирської та Вінницької областей, які із задоволенням навчалися роботі за програмою «Електронний суд», яка успішно реалізується у Київському районному суді міста Одеси вже третій рік.
Привітав учасників голова Київського районного суду міста та очільник ГО «Асоціація слідчих суддів України» Одеси Сергій Чванкін.
Відвідав захід і представник Програми USAID "Нове правосуддя" Сергій Сученко.
В ході семінару перед служителями Феміди виступила доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного процесу, професор кафедри цивільного права Національного університету «Одеська юридична академія» Неллі Голубєва. Доповідачем було презентовано роботу«Електронного суду» та перспективи його подальшого розвитку не тільки в Україні, а й країнах Європи, в Америці, Китаї та ін.
Наступними доповідачами стали представники прокуратури Одеської області -начальник відділу документального забезпечення управління інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення прокуратури Одеської області Катерина Ткаченко та прес-секретар Інна Верба. Прокуратура Одеської області – це один з перших державних органів, який підтримав ініціативу запровадження електронного документообігу між судом та прокуратурою.
Член спілки журналістів, головний редактор інформаційного порталу «Інфопорт» Дмитро Яіцький розповів учасникам заходу про важливість правильної комунікації зі ЗМІ, про необхідність активно користуватись перевагами соцмереж. Доповідач доволі детально зупинився на теорії цифрового сліду, та роз’яснив учасникам навчання як можливо формувати позитивний імідж суду за допомогою правильної комунікації.
Співробітники Київського районного суду міста Одеси : Володимир Петренко, працівники апаратату суду ознайомили з процесом надходження та реєстрації документів в електроному форматі.
Змістовною та корисною була доповідь адвоката Максима Шевченка, який ознайомив з роботою користувача Електронного суду , а саме підготовка документів (заяв, клопотань тощо) на основі доступних шаблонів, подання заяви до суду, сплата судового збору у персональному кабінеті користувача..
Після практичної презентації ми відвідали судове засідання під головуванням судді Валеріана Луняченка, де вони змогли на власні очі побачити практичне застосування системи «Електронний суд», та переконатись, що дана система насправді діє. Нам не тільки розповіли теорію і особливості застосування електронного судочинства в інших країнах, порівнявши їх досвід з Україною, але й ознайомили з роботою суду, наочно продемонструвавши, як проходять засідання, функціонує апарат,а також отримали відповіді на всі запитання.